Kamienie milowe pomiń nawigację, przejdź do treści
 • Kamienie milowe Hectronic

  Na początku był entuzjazm i wizjonerskie myślenie. Ale i dzisiaj, pół wieku póżniej innowacja, kreatywność
  i specjalistyczna wiedza są fundamentami filozofii naszej firmy i naszego sukcesu.


  Hectronic teraz
  Dzisiaj, dzięki swoim produktom, Hectronic obecny jest na całym świecie.
  Zatrudnienie w firmie wynosi 250 pracowników, dodatkowo 7 spółek zależnych i ponad 70 partnerów handlowych. Dzięki szerokiemu spektrum produktów i usług Hectronic spełnia wyzwania globalnego biznesu.

  2013

  Powstaje firma Hectronic Vertriebs & Service GmbH w RheinRuhr w Niemczech.
  Następuje również przejęcie zadań handlowych i serwisowych od producenta dystrybutorów, firmy
  Bennett & Sauser z Solothurn w Szwajcarii.


  2010

  Hectronic umacnia swoją pozycję na rynkach światowych i otwiera kolejne swoje przedstawicielstwo
  w Chesapeake w USA. Rynek amerykański to olbrzymi potencjał dla Hectronic, szczególnie w obszarze parkomatów.


  2009

  Hectronic przejmuje austriacką firmę EDV SOS GmbH, specjalizującą się w  systemach kasowych.

  2006

  W styczniu 2006 roku Hectronic świętuje 10-cio lecie obecności w Bonndorfie. Podczas uroczystości jubileuszowej następuje pokoleniowa zmiana zarządu. Stefan Forster zastępuje swojego ojca Ernsta Forstera na stanowisku Prezesa Zarządu firmy.


  2005
  Rozwiązania Hectronic w obszarach systemów parkingowych i automatyki stacji paliw zyskują coraz większe uznanie. Jakość i innowacyjność produktów są przekonujące i czynią je jednym z liderów rynku w obu tych segmentach.

  W tm roku zostaje również otwarta w Bangalore w Indiach nowa spółka zależna - Hectronic Indie.

  2000

  W dniu 15.02.2000 roku w Częstochowie została powołana spółka Hectronic Polska. Trzej członkowie zarządu: Tomasz Gabryś, Dariusz Kostrzewa i Jacek Wojtasik zostają jej współudziałowcami.

  Zaledwie kilka miesięcy później w Paryżu została założona spółka zależna Hectronic Francja. Również tutaj szef oddziału Sylvain Duverger został udziałowcem.

  1999
  Produkcja w miejscowości Brugg w Szwajcarii zostaje zakończona i przeniesiona do miejscowości Bonndorf w Niemczech. Sprzedaż i serwis urządzeń nadal pozostają w Szwajcarii.

  1996
  W czasie gdy Hectronic rozszerza swoją działalność firma Mannesmann-Kienzle, a później VDO Kienzle popada w trudności. Na początku 1996 roku Hectronic AG przejmuje od VDO Kienzle zakład produkcyjny
  w Bonndorfie, specjalizujący się w produkcji automatyki dla stacji paliw i systemów parkingowych.

  1964

  Podczas gdy pierwszy filar obecnej firmy Hectronic - firma Kienzle - posiada już ugruntowaną pozycję na rynku, drugi jest w fazie rozruchu. W roku 1964 w miejscowości Brugg w Szwajcarii rozpoczyna działalność Hectronic AG. Firma daje się poznać na rynku dzięki systemom do automatycznego zabezpieczenia zbiorników przed przepełnieniem. Z czasem Hectronic zyskuje wiodącą pozycję w Szwajcarii instalując ponad 30.000 zabepieczeń.

  1950/1955

  W tym czasie samochód staje się symbolem powojennego ożywienia w Niemczech. Rosnąca liczba pojazdów powoduje zatory na drogach i kolejki na stacjach paliw. Firma Kienzle szybko reaguje na potrzeby rynku
  i wkrótce staje się pionierem w branży urządzen do stacji paliw.

  W miejscowości Isny rozpoczęto produkcję liczydeł do dystrybutorów. Wkrótce teren w Isny okazuje się zbyt mały dla rozwijającej się produkcji. W 1955 roku przeniesiono zakład produkcyjny do miejscowości Bonndorf. W nowym już zakładzie dodatkowo rozpoczęto produkcję parkomatów.

  1944/45
  Krótko przed końcem II Wojny Światowej produkcja z Villingen zostaje przeniesiona do miejscowości Isny. Kilka miesięcy po zakończeniu wojny francuskie oddziały okupacyjne demontują wszystkie maszyny i zabierają je do Francji. W fabryce w Isny produkcja zaczyna się od podstaw. Pierwsze produkty to specjalistyczne wiertła dla dentystów i laboratoriów stomatologicznych.

  1928
  Następuje podział firmy Kienzle AG. Hellmut Kienzle przejmuje działalność zegarmistrzowską prowadzoną
  w Schwenningen, a dr Herbert Kienzle dział taksometrów i parkometrów, który póżniej przekształci się w firmę Kienzle-Apparate GmbH w Villingen. 

 • 1922
  Bracia Hellmut i Herbert Kienzle zakładają firmę Kienzle AG.

 

Wykonanie: Gambit Media Piotr Kuliberda - http://www.gambitmedia.pl

koniec strony, wróć na górę